HAMMARKLAVER, sengustavianskt, Mathias Petter Kraft, 1800-talets början.

Fanerat i mahogny och lönn, samt massiv mahogny. Beslag i mässing. Hjultrissor. Avsmalnande ben. Bredd 107, djup ca 43, höjd 77 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverad, kompletterad. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK