SERVIS, porslin. Ca 48 delar. "Blå ton" samt "Blå måsen". Bing & Gröndahl, Danmark.

12 mattallrikar, 8 assietter. 10 förrättstallrikar, 10 koppar med fat. 2 vaser. Kanna med lock. 3 uppläggningsfat. 2 djupa tallrikar. Gräddkanna.

Bruksslitage. Vissa delar andra sortering. Ställvis små nagg.

Lähtöhinta
3 500 SEK