MATSALSGRUPP, 7 delar, sengustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

6 stolar och runt bord med 3 iläggsskivor. Stolar med skuren dekor. Kannelerade ben fram, sabelben bak. Klädd och stoppad rygg och sits. Bord med mahognyfanér och mässingsbeslag. Bord l 110-260, h 72.

Slitage. Bordet delvis blekt. Bord och stolar hör ej ihop ursprungligen.

Lähtöhinta
3 500 SEK