PARTI SILVER, 17 delar, mestadels Sverige, 1800/1900-tal. Vikt exklusive del med glas 624 g.

Fem teskedar, Peter Andreas Thomasson, Karlskrona, 1859. Burk, Stockholm, 1855. Liten serveringssked, 1832. Servettring, Birmingham, 1914. Figur, troligen 1800-tal. Övriga delar Sverige, 1900-tal. Två saltkar med glasinsatser, tre bägare, sockerskål, punchmugg, litet fat. Höjd 13- 2 cm. Fat och skedars längd 14,5- 10,5 cm.

Bruksslitage. Delvis senare gravyr. Glas med nagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK