GUNGHÄST, troligen Gemla, 1900-talets första del.

Grönmålade medar. Svans och man i tagel. Bemålad. Längd 143 cm, bredd 39 cm, höjd 90 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Färgbortfall. Sadel saknas. Löst bakben medföljer.

Lähtöhinta
2 500 SEK