SERVISDELAR, glas, 56 st, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf, formgiven 1952.

Åtta tallrikar, sex + fem assietter, tio serveringsskålar med underfat, 18 små fat, tre uppläggningsfat, skål på fot samt fem skålar.

Bruksslitage, en del med kantflisa, några delar med smärre fotringsnagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK