TABURETT, gustaviansk, Melchior Lundberg, Stockholm (mästare 1775-1812).

Framtagen originalmålning. Fast stoppad sits. Skuren dekor av bl a fleuroner. Överkragade kannelerade ben. Signerad MLB. Sitthöjd 43 cm.

Slitage, repor och märken. Klädsel endast domestik. Förstärkt.

Lähtöhinta
6 000 SEK