GUNGSTOL, "513", AB Karl Andersson & Söner Möbelfabrik, Huskvarna, omkring 1900-talets mitt.

Furu. Textilklädd dyna.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Sprickor. Lagningar.

Kirjallisuus

Avbildad i odaterad produktkatalog "FURU-möbler", AB Karl Andersson & Söner Möbelfabrik, Huskvarna. Pris enligt fabrikens bruttoprislista, daterad maj 1952: 73 kr.

Lähtöhinta
1 500 SEK