FÅTÖLJ, "Falcon chair", Sigurd Russel, Vatne möbler, Norge, 1900-talets andra hälft.

Mörkbetsat trä. Klädd i brunt skinn på fyrdelad fot.

Slitage, repor, märken.

Lähtöhinta
1 500 SEK