CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Ådringsmålad. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Fyra lådor. Längd 105. Djup 50. Höjd 129 cm.

Slitage. Repor och märken. Ett beslag saknas. Några senare beslag. Torrsprickor. Färgbortfall. Ett löst ben.

Lähtöhinta
2 000 SEK