BORD, Louis Seizestil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med valnöt, dekor av intarsia. En låda i sarg. Beslag av mässing. Kopplade ben. Uppfällbara klaffar. Längd 113. Bredd 56. Höjd 74 cm.

Slitage, repor och märken. En klaff går ej att fälla upp helt. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK