SOFFA, Bolinders AB, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Målad. Gavlar av gjutjärn. Genombruten dekor. Träribbor i rygg och sits. Märkt med plakett "J & C. G. Bolinders, M.V.A.B, Stockholm". Längd 180.

Slitage. Repor och märken. Senare målning. Färgbortfall.

Lähtöhinta
6 000 SEK