Nystilar

Nystilar

SCHÄSLONG, nyrenässans, 1800-talets slut.

Svängd huvuddel. Fast stoppning överdragen med randig och floralt mönstrad klädsel med röd botten. Svarvade ben försedda med trissor. Längd ca 183 cm, bredd ca 72 cm, höjd ca 43-63 cm.

Slitage. Märken. Senare och ställvis trasig klädsel.

Lähtöhinta
2 000 SEK