SABEL, m/1893 för kavalleriet.

Fäste av mässing. Tveeggad klinga med blodrand märkt No37. Svalling, Eskilstuna. Svärtad balja av järn. Total längd 113 cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK