BESTICK, 178 delar, silver, "Svensk rund", CG Hallberg, Stockholm, 1940-/1950-tal. Vikt exkl knivar med stålblad 5239 g.

Tolv matknivar
Tolv matgafflar
Tolv matskedar
Tolv fiskgafflar
Tolv fiskknivar
Tolv förrättsknivar
Elva förrättsgafflar
Tolv smörgåsknivar
Tjugofyra smörgåsgafflar
Tolv efterrättsskedar
Sex smörknivar
Tolv teskedar
Tolv kaffeskedar
Elva moccaskedar
Två serveringsskedar
Två mindre slevar
Två såsslevar

Bruksslitage. Repor. Samtliga handtag med graverat monogram.

Lähtöhinta
18 000 SEK