SAMLING SILVERFÖREMÅL, 7 delar, engelska stämplar, 1900-tal. Vikt utom vaser ca 266 gram.

Vas, slät, London 1925, höjd 16 cm. Vas, blomdekor, London 1907, höjd 17 cm. Ett par skålar, genombrutna brätten, Sheffield 1923, diameter 11 cm. Två skålar med genombrutna brätten, Birmingham 1960-tal, diameter 9,5 cm. Dosa med uppfällbar bägare, Birmingham 1904, diameter 4 cm.

Smärre bruksslitage. Några med bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK