SALONGSMÖBEL, 4 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsat lövträ. Soffa, två fåtöljer samt bord. Fast stoppad rygg och sits. Bordets längd 91. Bredd 60. Höjd 62. Soffans längd 140 cm.

Slitage, repor och märken. Något löst kantband. Solblekt bordsskiva.

Lähtöhinta
2 000 SEK