BOCKBORD, allmoge, sannolikt Hälsingland, 1700-tal.

Rektangulär form. Lös bordsskiva, bordsben kopplade med längsgående balk. Bredd 265 cm, bredd 85 cm, höjd 76 cm

Slitage, repor.

Lähtöhinta
8 000 SEK