SKÅP, allmoge, daterat 1801.

SKÅP, allmoge, daterat 1801.

Dekor av bla nejlikor mot blå botten, röda lister. Dörrpar med bakomliggande hyllor. Längd 89, djup 38, höjd 92 cm.

Omfattande skador och slitage, lister och lås saknas. Renoverad och kompletterad. Torrsprickor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK