HILLEBARD, troligen 1600-tal.

HILLEBARD, troligen 1600-tal.

Spets i järn med träskaft. Längd ca 146 cm.

Bruksslitage, rost, spår av skadedjur, avkortat skaft. Senare upphängningsring.

Lähtöhinta
2 000 SEK