SKRIVBORD, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Mahognyfanerad. Skivan med röd klädsel, utdragbara lådor, mässingslister samt beslag. Längd 124, bredd 65, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Stöt- och rivmärken. Fanerskador. En låda med låshuset löst liggandes i lådan. List som ska sitta under skivan ligger löst i en låda. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK