VASER och FAT, keramik, Tilgmans, 1900-talets mitt.

Fat med motiv påfågel, signerad BH, daterad -57, längd 22 cm. Stor vas med motiv av bock, höjd 38 cm. Liten vas med motiv av fjärilar, signerad SJ, höjd 27 cm.

Fat med mindre kantnagg, förövrigt obetydlig slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK