PARTI SILVER, 13 delar, bla Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1955. Vikt 545 g.

En skål, längd 25 cm. En bricka, längd 18,5 cm. Sex snapskoppar, höjd 4,5 cm. Två tänger, varav en svenskstämplad och en från Thailand, längd 8,5 respektive 16,5 cm. Två mindre svenskstämplade serveringsskedar. En serveringsgaffel.

Bruksslitage, skål med lagningar. Otydliga samt obestämda stämplar.

Lähtöhinta
2 000 SEK