Art Déco

Art Déco

SKÄNK, art deco, 1900-talets andra kvartal.

Björk, bl.a betsad och svärtad. Tre dörrar med centrerade inläggningar, vardera dörr med ett bakomliggande löst hyllplan. Två utdragbara lådor i underkant. Svängda ben. Beslag i bl.a gulmetall. Längd ca 148 cm, bredd ca 55 cm, höjd ca 83,5 cm. Nyckel finns.

Slitage. Rispor, märken. Fläckar, fuktskada på ovansida. Främre ben skavda. Två beslag med skador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK