Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

BÄGARE OCH SUPKOPP, silver, Göteborg, 1700-tal, vikt 63 g.

Bägare med trambolerad dekor, Anders Hafrin (1727-1756), Göteborg. Supkopp, möjligen Abraham Wirgman (1706- 1761), Göteborg. Höjd 4- 7,5 cm.

Bruksslitage. Bucklor och mindre sprickor. Hål i bottnar. Lagningar.

Lähtöhinta
3 000 SEK