Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

KARMSTOLAR, ett par, så kallade "baljfåtöljer", gustaviansk stil, 1900-talets början.

Fats stoppad klädsel. Rik dekor av bland annat lejonmaskaroner samt lagerstav.

Bruksslitage, repor och märken, mindre stötskador. Fläckar.

Lähtöhinta
5 500 SEK