SKÅP, klädd med flora. Svensk Möbelindustri, 1900-talets mitt.

Senare tapetserad m planscher ur Nordens Flora, C-A.M. Lindman. Rak form på höga kopplade ben med tvärslå. Dubbla dörrar m invändig hyll- och och flyttbar lådinredning. Stämpelmärkt SMI 233. Höjd 139, längd 113, djup 49. Nyckel finns.

Brukslitage, repor, gulnade planscher.

Lähtöhinta
4 000 SEK