Art Déco

Art Déco

SÄNGBORD, ett par, art déco, 1900-talets andra kvartal.

Stomme av alm och ljust bemålat trä. Skuren dekor av bladverk upptill på front, en hylla samt lucka med bakomliggande förvaring, svängda ben. Längd ca 43,5 cm, bredd ca 33 cm, höjd ca 51 cm.

Slitage. Märken, rispor, smärre färgbortfall.

Lähtöhinta
2 000 SEK