TALLRIK, porslin, mandarin, Kina ca 1770-1780.

Dekor med figurscen. Brätte med dekor av reserver med blommor mot förgylld fond. Diameter 26 cm.

Något kantnagg.

Lähtöhinta
2 500 SEK