TEKANNA, yixinggods, sannolikt sen Qing, Kina.

Rundad form, dekor av fågel resp skrivtecken. Höjd 12,5 cm.

Slitage, mindre nagg, locket med avslag undertill.

Lähtöhinta
1 500 SEK