SPIS samt UGN, Protos, 1930/40-tal.

Mestadels metall, denna emaljerad samt förkromad. Enligt uppgift aldrig använd. Plåtar samt formar för ugn medföljer. Längd ca 110, djup ca 58, höjd ca 80 cm.

Smärre slitage, ytliga repor och märken. Ugnsplåtar samt formar med bruksslitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
4 000 SEK