TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft.

Stomme i gulmetall och sten. Fyra svängda krokar. På tredelad fot med dekor av kvinnobyster och lejontassar. Höjd 176 cm.

Bruksslitage, mindre anlöpningar och färglagning. En krok något skev. Sten med spricka, troligen ursprunglig.

Lähtöhinta
1 500 SEK