564373

RING, 18 k vitguld, smaragd och 14 briljantslipade diamanter tot ca 0.70 ct, svenska stämplar JLAN, 1974.

Fasettslipad rektangulär smaragd omgiven av 14 briljantslipade diamanter 0.05 ct vardera. Delvis genombruten ringskena. Storlek 17,25/54.

Ringskena med repor och märken. Inskription.

Lähtöhinta
6 000 SEK