SIDEBOARD, gustaviansk stil, Alsterbro möbeltillverkning, 1900-talets andra hälft.

Lackerat med beslag i gulmetall. Två skåp med bakomliggande hyllinredning samt fyra lådor. Dekor av girlanger och bandrosetter. Längd 170, bredd 47, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fläckar, mindre färgbortfall. Enstaka spricka. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK