MATSALSMÖBEL, med 3 iläggsskivor, 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Pärlgrå. Matbord med 3 iläggsskivor à 45 cm. 6 stolar med lösa sitsar. Bordets diameter 110 cm, höjd 76. Sarg dekorerade med pärlstav.

Troligen senare dynor. Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK