MATSALSGRUPP, 7 delar, AB Karl Andersson & Söner Möbelfabrik, Huskvarna, omkring 1900-talets mitt.

Furu. Bord med kopplade ben med tvärslå, två iläggsskivor, á 35 cm. Längd ca 134 cm, bredd 75 cm, höjd 72 cm.
Två karmstolar, 4 stolar. Svängd rygg.

Bruksslitage. Fläckar, repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK