Nyrokoko, 1820

Nyrokoko, 1820

KARMSTOLAR, ett par, nyrokoko, Myrstedt & Sterns, Stockholm, omkring 1900.

Fanerade i valnöt. Med fast stoppad sits. Rik dekor av rocailleformationer. Etikettmärkta

Smärre slitage, repor och märken/mindre stötmärken.

Lähtöhinta
2 500 SEK