Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

FÅTÖLJER, ett par, ny-Louis Seize, sent 1800-tal.

Skulpterat ryggkrön, ben på trissor. Svartmålade, roströd klädsel.

Bruksslitage. Renoverade, senare klädsel och målning. Mindre dekoravslag.

Muut tiedot

Se nr 567804 och 567794.

Lähtöhinta
3 000 SEK