Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

DOSOR, 2st. silver. mjöligen Tyskland. 1800/1900-tal. Vikt ca 241 g.

En cylinderformad med med figural dekor. Lock med knopp. Höjd 13 cm. Diameter 8 cm.
Dosa med lock. Dekor med figurscen. Höjd 12 cm. Längd 8,5 cm. Bredd 5 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK