Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

SPEGEL, Rokoko, 1700-tal

Förgylld och bronserad. Rikt ornamenterat krön med rocaille. Fasetterat glas. 136 x 65cm.

Bruksslitage. Renoverad och kompletterad. Senare glas och bakstycke. Anlupet glas. Senare förgylld och bronserad. Maskstungen. Skador.

Lähtöhinta
10 000 SEK