BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerad i mahogny. Tre lådor med beslag i mässing. Fasade hörn. Grå stenskiva. Bredd 93, djup 44, höjd 81 cm.

Bruksslitage, fanerskador, repor, beslag med anlöpningar. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK