PRISPOKAL, metall, kanotloppet Rio Sella, Spanien, 1963.

Trofé i försilvrad metall. Sockel i trä med plakett "Delegado nacional de educacion fisica y deportes". Dekor av de olympiska ringarna. Längd 32 cm, höjd 32 cm. Prisdiplom tilldelat Bengt Winblad och Bengt Lindfors för segern i Rio Sella 1963. Bildstorlek 28 x 38 cm.

Pokalen med slitage och repor. Diplomet med gulnad och skador. Ej examinerad ur ram.

Lähtöhinta
1 500 SEK