CHIFFONJÉ, 1800-talets mitt.

CHIFFONJÉ, 1800-talets mitt.

Fanerad i mahogny. Rak form. Klaff med bakomliggande lådor och skåpsdörr. Tre lådor. Bredd 116, djup 50,5, höjd 123,5cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Lås i nedersta lådan saknas. Renoverad och kompletterad. Fanerskador. Torrsprickor. Lös list.

Lähtöhinta
3 000 SEK