BORD, allmoge, 1800-talets första hälft.

Senare målning. Två lådor i sarg. Raka avsmalnande ben. Längd 209. Bredd 83. Höjd 80 cm.

Skivan med torrsprickor. Repor och märken. Infästningar till skiva saknas.

Lähtöhinta
10 000 SEK