KAFFEKANNA, silver, rokokostil, Danmark, även stämplad K. Anderson, Stockholm 1919. Vikt ca 576 gram.

Svängd form med åsar, uppsvängt handtag, fyra svängda fötter, höjd 24 cm.

Slitage, någon obetydlig buckla. Handtaget saknar en benring.

Lähtöhinta
1 500 SEK