TERRIN MED LOCK, porslin, Marieberg daterad 72, Stens period.

Reliefdekor av blommor och grenverk. Locket krönt av fågel. Diameter 21. Höjd 23 cm.

Skål med bottensprickor. Reliefdekor med nagg. Lockets brätte med nagg och lagningar.

Lähtöhinta
8 000 SEK