FIGURIN, porslin, Kina, omkring 1900-talets mitt.

Ämbetsman. Höjd 46,5 cm.

Sedvanligt ytslitage, tillverkningsdefekter. Lagad vid mustaschen. Märkt med nummer undertill.

Lähtöhinta
3 000 SEK