Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SABEL, m/1831, manskapsvapen för Artilleriet.

Fäste av järn. Läderklädd kavel. Eneggad klinga, bred skålslipning. Märkt 7B No 79. Balja av järn med två koppelringar. Märkt 4ARB Nr 30. Total längd 107 cm.

Något slitage. Några repor och märken.

Lähtöhinta
2 000 SEK