BARBORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Bl a bonad björk. Underrede med hyllplan samt dörr med bakomliggande förvaring. En dörr med bakomliggande förvaring för flaskor. Skivan med dekor av intarsia. Längd 61. Bredd 61. Höjd 60 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken.