Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

KARL XII:S FÄLTBIBEL. Biblia, thet är all then Helga skrift på swensko, Stockholm 1709.

KARL XII:S FÄLTBIBEL. Biblia, thet är all then Helga skrift på swensko, efter konung Carl then tolftes befalning... Stockholm (H. Keysers enkio) 1709.
Helfranskt skinnband från 1700-talets första hälft med upphöjda ryggbind och präglad samt förgylld dekor. I senare box.

Skador, slitage, renoverad, ej genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK